Home / Lajme / Maqedoni / Tensione në Luboten mes banorëve dhe policisë

Tensione në Luboten mes banorëve dhe policisë

18 dhjetor – Policija e Maqedonisë e ka rethuar fshatin Luboten të Shkupit

Banorët e fshatit Luboten kanë bllokuar hyrjen në fshat për të penguar policët, për të cilët thonë se dëshirojnë të futen nëpër shtëpitë.

Preteksti i policisë është se janë duke kërkuar duhan të kultivuar në mënyrë ilegale. Mirëpo banorët e këtij fshati që pësoi rëndë gjatë konfliktit të vitit 2001, kanë thënë për “Lajm” se dyshojnë se pasi të futen nëpër shtëpitë, policët do të keqtrajtojnë familjarët e tyre.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *