Home / Lajme / Maqedoni / Tensione para MASH-it, Ademi i shmanget ballafaqimit me studentët

Tensione para MASH-it, Ademi i shmanget ballafaqimit me studentët

17 dhjetor-Debati më pas është zhvilluar në Ministrinë e arsimit ndërsa studentët janë penguar nga pjesëtarët e sigurimit të hyjnë në hapësirat e saj. Nga plenumi studentor thonë se do të kundërshtojnë cilindo debat kudo që do të mbahet, pasi propozimi është kundër vullnetit të 10 mijë studentëve

Plenumi studentor ka tentuar të pengoj debatin për provimin shtetëror mes drejtuesve të ministrisë së arsimit dhe dekanëve të fakulteteve pedagogjike. Debati fillimisht ishte paralajmëruar të mbahen në hapësirat e fakultetit pedagogjik por lokacioni është ndryshuar pas informacioneve se studentëve do të tentojnë me forcë të pengojnë mbajtjen e tij. Debati më pas është zhvilluar në Ministrinë e arsimit ndërsa studentët janë penguar nga pjesëtarët e sigurimit të hyjnë në hapësirat e saj. Nga plenumi studentor thonë se do të kundërshtojnë cilindo debat kudo që do të mbahet, pasi propozimi është kundër vullnetit të 10 mijë studentëve.alsat

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *