Home / Lajme / Maqedoni / Tetova edhe sot qyteti me i ndotur ne Maqedoni

Tetova edhe sot qyteti me i ndotur ne Maqedoni

20 Dhjetor – Këtë vikend shkupjanët mund lirshëm të marrin frymë. Në Kërçovë këtë mëngjes ndotja e ajrit është I ulët ndërsa Tetova përsëri është qyteti më i ndotur në Maqedoni.

Sot në stacionet matëse në Qendër, Lisiçe Gazi Babë dhe Rektorat grimcat PM 10 janë në nivelin mesatar të ndotjes.

Këtë vikend shkupjanët mund lirshëm të marrin frymë. Në Kërçovë këtë mëngjes ndotja e ajrit është I ulët ndërsa Tetova përsëri është qyteti më i ndotur në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *