Home / Lajme / Rajon / Thaçi ia dorëzon detyrën e kryeministrit, Isa Mustafës

Thaçi ia dorëzon detyrën e kryeministrit, Isa Mustafës

12 Dhjetor – Ish kryeministri Hashim Thaçi ia dorëzoi sot detyrën e kryeministrit, kreut të LDK-së, Isa Mustafa.

Ish kryeministri Hashim Thaçi ia dorëzoi sot detyrën e kryeministrit, kreut të LDK-së, Isa Mustafa.

Ish-kryeministri Thaçi dhe kryeministri i ri, Mustafa parakaluan para Gardës Ceremoniale, ndërsa pas intonimit të himnit, hynë në ndërtesën e Qeverisë.

Ndryshe, është bërë e ditur se në ora 15:00 do të mbahet mbledhja e parë e Qeverisë së re të Kosovës.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *