Home / Lajme / Maqedoni / USHT nderoi katër profesorë me titullin “Doktor Honoris Cauza”

USHT nderoi katër profesorë me titullin “Doktor Honoris Cauza”

17 Dhjetor – Sot me nje akademi solemne u shenua 20 vjetori i themelimit te UT-se. Te pranishem kreu i Bdi-se Ali Ameti me bashkepunetoret e tij.

Për nder të 20 vjetorit të USHT-së, Universiteti Shtetëror i Tetovës ndau katër mirënjohhje për katër profesorët nga Shqipëria.

Ata u nderuan me titullin “Doktor Honoris Cauza”, profesorët u nderuan me këtë titull për kontributin e tyre që kanë dhënë në Universitetin e Tetovës dhe ata janë si më poshtë:
Prof.Dr Dhori Kule

Prof.Dr. Petrit Bare

Prof.Dr Shezai Rokaj

prof dr. Minir Koni
Teksti fhe foto nga tetovasot
Me gjeresisht neser ne edicionet e lajmeve te Tv Koha

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *