Home / Lajme / Rajon / Zbulohet vrasësi i dyfishtë nga Kërçova

Zbulohet vrasësi i dyfishtë nga Kërçova

20 Dhjetor –
Ai është Arjan Dishi, 38-vjeç nga Dibra e Shqipërisë, i cili e ka zënë pritë ciftin e vjetër bashkëshortor para dy vitesh, të cilët sapo ishin kthyer nga Amerika.

Policia e Maqeonisë ka mundur të identifikojë autorin e vrasjes të çiftit bashkëshortor, Isa dhe Selime Imerit(70) nga fshati Sërbicë të Kërçovës.

Ai është Arjan Dishi, 38-vjeç nga Dibra e Shqipërisë, i cili e ka zënë pritë ciftin e vjetër bashkëshortor para dy vitesh, të cilët sapo ishin kthyer nga Amerika.

Të njëjtat burime saktësojnë se e në kan kapur autorin e vrasjes, pas analizave të bëra kriminalistike. Arjan Dishi, 38-vjeç, para dy vitesh në orët e mbrëmjes kishte hyr në shtëpin e mërgimtarëve të ndjerë kërçovar dhe duke u mbyllur gojën me çarçaf, i kishte mbytur në mënyr shtazarake.

Më pas vrasësi nga shtëpia e tyre, kishte vjedhur 12 mijë dollar amerikanë dhe stoli arri.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *