Home / Lajme / Maqedoni / Zherovjan: Arrestohen dy shtetase te huaja dhe tre nga Maqedonia (VIDEO)

Zherovjan: Arrestohen dy shtetase te huaja dhe tre nga Maqedonia (VIDEO)

Tetovë, 30 dhjetor – Në kontrollin e realizuar me urdhër të duhur të gjykatës, u gjetën dy shtetase të huaja dhe tre shtetase të Maqedonisë, të cilët argëtuan të ftuarit, që këndonin dhe kërcenin në këtë objekt.

Punonjësit e policisë në Departamentin e kufirit, migrimin në Gostivar, në bashkëpunim me SPB-Tetovë, mbrëmë nga 1 deri 3 pasdite, kryen një inspektim në objektin hotelierik “LOVEC” në Zherovjanë, në pronësi të SH.A. 42-vjeçar nga Reçica e Vogël, njofton SPB-Tetovë

Në kontrollin e realizuar me urdhër të duhur të gjykatës, u gjetën dy shtetase të huaja dhe tre shtetase të Maqedonisë, të cilët argëtuan të ftuarit, që këndonin dhe kërcenin në këtë objekt.

Dy shtetase shqiptare nga Elbasani të moshës 35 dhe 47 vjeç, janë arrestuar dhe ndaluar në SPB-Tetovë, për shkak të abuzimit me qëndrimin e tyre turistike.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *