Home / Lajme / Maqedoni / 755 Tetovar të sëmurë nga gripi

755 Tetovar të sëmurë nga gripi

06 Janar -Numri më i madh i pacientëve të sëmurë është në Tetovë, deri tani arrin rekordin prej 755 banorëve. Ndërsa, mosha e pacientëve varion nga 15 deri në 64 vjet.

Për stinën e dimrit virozat dhe epidemit grripale janë mëse të pranueshme, por sipas Institutit për Shëndetësi numri i personave të sëmurë nga gripi, në vitin 2014 është rritur shumë.

Numri më i madh i pacientëve të sëmurë është në Tetovë, deri tani arrin rekordin prej 755 banorëve. Ndërsa, mosha e pacientëve varion nga 15 deri në 64 vjet.

Mjekët, paralajmërojnë se shkak i shtimit të numrit të të sëmurëve, ndihmohet edhe nga ajri i ndotur, i cili ndikon në uljen e imunitetit dhe nxit sëmundje të tjera.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *