Home / Sport / Adidas ndihmon Unitedin në transferimin e Messit

Adidas ndihmon Unitedin në transferimin e Messit

Gjiganti i veshjeve sportive, Adidas raportohet se është i gatshëm që ta ndihmojë financiarisht Manchester Unitedin që ta transferojë Messin në Old Trafford.

Fituesi i 4-fishtë i “Topit të Artë” është lidhur me një largim nga Camp Nou pas raporteve jo të mira me menaxherin aktual të Barcelonës, Luis Enrique, transmeton Koha.net.

Dhe, sipas Metros britanike, Adidas, që është dhe sponsor i klubit anglez dhe Messit, është gati që ta ndihmojë këtë transferim me hiç më pak se 200 milionë funte.

Mes tjerash, skuadra të interesuara për një lëvizje të mundshme të argjentinasit janë edhe Chelsea e City.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *