Home / Lajme / Maqedoni / Arestohet Zoran Verushevski

Arestohet Zoran Verushevski

24 Janar – Zoran Verushevski, ish dhëheqësi i Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim në Maqedoni, në kohën e qeverisjes së LSDM-së…

Çaste më parë policia maqedonase ka arrestuar Zoran Verushevskin, ish udhëheqësin e Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim në Maqedoni (DSK-së), në kohën e qeverisjes së LSDM-së, raporton televizioni ‘Alfa’.

Më saktësisht Verushevski është arrestuar rreth orës 22:30, kurse deri më tani nuk ka informata se përse është arrestuar ky ish funksioner i lartë i MPB-së, transmeton Almakos.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme, njoftojnë se nesër do të dalin me informata më të hollësishme për këtë arrestim.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *