Home / Lajme / Maqedoni / Boneva ka marr 23 mijë euro për harxhime të rrugës

Boneva ka marr 23 mijë euro për harxhime të rrugës

28 janar-
Për më shumë harxhime të rrugës u janë paguar deputetëve të VMRO-DPMNE-së Silvana Boneva e cila është nga Strumica rreth 23 mijë euro dhe Dragi Cuklev nga Gjevgjelia I janë paguar 25 mijë euro.

Për 11 muaj nga viti 2014 për harxhime të rrugës, deputetëve u janë paguar rreth 1 milion euro, informoi Inbox7, duke u mbështetur në të dhënat e siguruara Kuvendi sipas Ligjit për qasje të lirë deri te informacioni.

Për më shumë harxhime të rrugës u janë paguar deputetëve të VMRO-DPMNE-së Silvana Boneva e cila është nga Strumica rreth 23 mijë euro dhe Dragi Cuklev nga Gjevgjelia I janë paguar 25 mijë euro.

Sipas të dhënave për 11 muaj vitin e kaluar deputetët kanë harxhuar 60.302.260 denar ose diku rreth 1 milion euro në vit për harxhime të rrugës.

Këto harxhime janë bërë nga muaji maj i 2013 deri në muajin shtator të 2014. Duhet të theksojmë se në 2014 kishte zgjedhje dhe kuvendi tre muaj nuk ka punuar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *