Home / Lajme / Maqedoni / Kezharovski transferohet në Shutkë, familja në shok

Kezharovski transferohet në Shutkë, familja në shok

17 janar – Në orët e mbrëmjes policia mori gazetarin Tomislav Kezharovski nga shtëpia e tij për ta transferuar atë në burgun e Shutkës.

Në orët e mbrëmjes policia mori gazetarin Tomislav Kezharovski nga shtëpia e tij për ta transferuar atë në burgun e Shutkës.

Kezharovski transferohet në Shutkë, familja në shok

Me lot në sy bashkëshortja dhe vajza e përjetuan këtë ngjarje të hidhur në familjen e tyre. Para shtëpisë ishte edhe avokati mbrojtës i tij Filip Medarski, i cili thotë se shpresonim për një vendim të drejtë por ja rezultati.
Policia e cila shkoi për ta marrë i dha hapësirë një orë që të bëhet gati. Ata kishim më vetë aktgjykimin, por atë nuk e ka as Kezharovski dhe as avokati i tij.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *