Home / Lajme / Maqedoni / ‘Monstra’, shtyhet seanca gjyqësore e të akuzuarve për protestë të dhunshme

‘Monstra’, shtyhet seanca gjyqësore e të akuzuarve për protestë të dhunshme

28 janar-Familjarët thonë se Gjykata po shkel Kushtetutën duke iu cenuar atyre të drejtën e protestës. Në grupin e dytë te të arrestuarve për pjesëmarrje në protesta, akuzohen 10 persona.

Shtyhet procesi gjyqësor i të arrestuarve në protestën për rastin Monstra. Avokatët mbrojtës kërkojnë ndërrimin e trupit gjykues, gjegjësisht gjykatësit aktual ti merret lënda. Avokatët gjithashtu njoftuan se Prokuroria nuk ka prova dhe dëshmi te mjaftueshme, duke shtuar se për 10 te akuzuarit ka vetëm 20 fotografi, të cilat i përdor si prova për të argumentuar pjesëmarrjen e të akuzuarve, në protestat e dhunshme, kundër rastit ‘Monstra’.

Familjarët thonë se Gjykata po shkel Kushtetutën duke iu cenuar atyre të drejtën e protestës. Në grupin e dytë te të arrestuarve për pjesëmarrje në protesta, akuzohen 10 persona.

Seanca është shtyer për më datë 22 shkurt të këtij viti.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *