Home / Lajme / Maqedoni / Paraburgim për struganin që kërcënoi me armë babë e bir

Paraburgim për struganin që kërcënoi me armë babë e bir

12 janar-Ngjarja ka ndodhur më 9 janar të këtij viti, kur B.S I ka drejtuar armën në banori të Misleshovës dhe djalit të tij, duke i kërcënuar. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një zënke dhe se në rastin e dytë, kërcënuesi ka shkuar në fshatin Misleshovë për të kërcënuar sërish dy viktimat, ai është arrestuar.

Një 45 vjeçar nga Struga me inicialet B.S do të përballet me drejtësinë për shkak të kërcënimit me armë të dy vetave, babë e bir.

Ngjarja ka ndodhur më 9 janar të këtij viti, kur B.S I ka drejtuar armën në banori të Misleshovës dhe djalit të tij, duke i kërcënuar. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një zënke dhe se në rastin e dytë, kërcënuesi ka shkuar në fshatin Misleshovë për të kërcënuar sërish dy viktimat, ai është arrestuar.

Policia e Strugës theksoi se arma ishte ilegale dhe se gjatë kontrollit të shtëpisë së kërcënuesit janë gjetur edhe një pushkë tjetër, nishan optic, që gjithashtu i posedonte ilegalisht. I ndaluari menjëherë është dërguar për vuajtjen e paraburgimit prej 30 ditëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *