Home / Lajme / Maqedoni / Paraburgim për sulmuesin e vëllait

Paraburgim për sulmuesin e vëllait

16 janar-Sipas policisë së Tetovës, personi në fjalë të enjten gjatë një zënke në shtëpi i ka shkaktuar plagë në trup me thikë në stomak dhe kokë, valluat të tij B.E (38).23

Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë ka ngritur kallxim penal ndaj 23 vjeçarit R.E për shkak të dyshimeve se e i njëjti është kryerës i veprës penale “Tentim për vrasje”.Sipas policisë së Tetovës, personi në fjalë të enjten gjatë një zënke në shtëpi i ka shkaktuar plagë në trup me thikë në stomak dhe kokë, valluat të tij B.E (38).23 vjeçarit i është shqiptuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *