Home / Lajme / Rajon / Policia nuk i lejon protestuesit ta vendosin binën

Policia nuk i lejon protestuesit ta vendosin binën

27 janar-Policia përmes një komunikate për media ka bërë me dije se nuk do të tolerojë asnjë akt dhune gjatë protestës së sotme, e cila sipas policisë nuk është paralajmëruar.

Policia e Kosovës nuk është duke lejuar vendosjen e binës nga protestuesit, të cilët sot pritet të protestojnë për shkarkimin e ministrit Aleksandër Jabllanoviq dhe kthimin e Trepçës në ndërmarrje publike.

Ndryshe, Policia e Kosovës ka rrethuar Qeverinë e Kosovës.

Policia përmes një komunikate për media ka bërë me dije se nuk do të tolerojë asnjë akt dhune gjatë protestës së sotme, e cila sipas policisë nuk është paralajmëruar. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *