Home / Lajme / Maqedoni / Rrugët të lagështa, rekomandohet vozitje e kujdesshme

Rrugët të lagështa, rekomandohet vozitje e kujdesshme

27 janar-Vëmendje e posaçme nevojitet në akset që kalojnë nëpër gryka malesh, posaçërisht në akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Dmeir Kapi – Udovë, ku është e mundur paraqitja e dukurisë së shembjeve.

Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore në Maqedoni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa.
Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.
LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, shpejtësi të adaptuar të lëvizjes dhe respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor. Vëmendje e posaçme nevojitet në akset që kalojnë nëpër gryka malesh, posaçërisht në akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Dmeir Kapi – Udovë, ku është e mundur paraqitja e dukurisë së shembjeve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *