Home / Lajme / Maqedoni / Sadik Xhemaili nga Gostivari u vra në Siri

Sadik Xhemaili nga Gostivari u vra në Siri

28 janar-Jozyrtarisht ai nga Maqedonia ka dalë në shtator të vitit të kaluar në vendkalimin kufitar Qafëthanë, ndërsa prej atëherë i janë zhdukur gjurmët, deri para disa ditëve kur ka ardhur edhe lajmi se ai është vrarë duke luftuar në anën e Shtetit Islamik

Viktima e fundit nga Maqedonia është 25 vjeçari Sadik Xhemaili nga fshati Zdunje e Gostivarit, transmeton Kanal 5.
Jozyrtarisht ai nga Maqedonia ka dalë në shtator të vitit të kaluar në vendkalimin kufitar Qafëthanë, ndërsa prej atëherë i janë zhdukur gjurmët, deri para disa ditëve kur ka ardhur edhe lajmi se ai është vrarë duke luftuar në anën e Shtetit Islamik.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *