Home / Lajme / Maqedoni / Studentët në protestë para Kuvendit

Studentët në protestë para Kuvendit

14 janar-Pasi të miratohet ligji, dy plenumet njoftojnë se aktivitetet e tyre të ardhshme do të jenë kampimi para universiteteve, mbledhjet e hapura dhe forma tjera protestuese.

Paketa ligjore pritet sot të miratohet në Kuvend. Plenumi Studentorë paralajmëroi se gjatë kohës kur do të mbahet seanca plenare në të cilën do të miratohet ndryshimet ligjore, ata do të tubohen para Kuvendit dhe do ti presin deputetët për ti duartrokitur .
Pasi të miratohet ligji, dy plenumet njoftojnë se aktivitetet e tyre të ardhshme do të jenë kampimi para universiteteve, mbledhjet e hapura dhe forma tjera protestuese.
Për shkak të protestës MPB ka ndërmarr të gjitha masat për zhvillimit të pandërprerë dhe të sigurt të komunikacionit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *