Home / Lajme / Maqedoni / Tetovari ka huazuar prostitute për 1.000 den

Tetovari ka huazuar prostitute për 1.000 den

13 janar- Ndaj tij do të parashtrohen padi penale për “ndërmjetësim në kryerjen e prostitucionit” dhe “ndihmë të huahit gjatë qëndrimit jashtëligjor”, njofton Ministria e Punëve të Brendëshme.

Një tetovarë ka shitur shtetase të Shqipërisë në një objekt hotelerik në Tetovë dhe u ka mundësuar këtyre shtetasve që të qëndrojnë ilegalisht në shtet dhe të punojnë. Ndaj tij do të parashtrohen padi penale për “ndërmjetësim në kryerjen e prostitucionit” dhe “ndihmë të huahit gjatë qëndrimit jashtëligjor”, njofton Ministria e Punëve të Brendëshme.Sipas MPB-së, tetovari i ka shitur shtetaset e Shqipërisë nga 1000 denarë vetëm natën, ndërsa 700 denarë për shfrytëzimin e dhomës, dhe 300 denarë për kokell.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *