Home / Lajme / Maqedoni / Xhaferri qëndron sot për vizitë zyrtare në Kosovë

Xhaferri qëndron sot për vizitë zyrtare në Kosovë

19 janar-Në Prishtinë, zëvendëskryeministri Xhaferri do të realizojë takim me kryeministrinë e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, Presidenten e Republikës së Kosovës, z-nj Atifete Jahjaga, me kryetarin e Parlamentit, z.Kadri Vejseli si dhe ministrin e jashtëm Hashim Thaçi

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Musa Xhaferri, sot do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës.

Në Prishtinë, zëvendëskryeministri Xhaferri do të realizojë takim me kryeministrinë e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, Presidenten e Republikës së Kosovës, z-nj Atifete Jahjaga, me kryetarin e Parlamentit, z.Kadri Vejseli si dhe ministrin e jashtëm Hashim Thaçi. Temë diskutimi nuk përjashtohet të jetë edhe qarkullimi i lirë mes dy vendeve duke përfshi qarkullimin me letërnjoftime.

Gjithashtu lexo

Maqedoni, më shumë kredi banesore dhe konsumatore, më pak për vetura

Kreditimi në korrik të këtij viti shënon rritje prej 0,3 për qind, i cili ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *