Home / Lajme / Maqedoni / Zeqiri: Financimi i kulturës shqiptare tallje me shqiptarët

Zeqiri: Financimi i kulturës shqiptare tallje me shqiptarët

03 Janar – Profesori universitar Izet Zeqiri reagoi përmes profilit të tij në Facebook ndaj programit të ri të ministrisë së kulturës për vitin 2015.

Profesori universitar Izet Zeqiri reagoi përmes profilit të tij në Facebook ndaj programit të ri të ministrisë së kulturës për vitin 2015.

Për të, financimi i kulturës shqiptare në Maqedoni është në patosin kulturor ose nën nivelin zero.

“Financimi i kulturës shqiptare jo vetëm diskriminues por nënçmues dhe tallje me shqiptarët.

S’ka para për financimin e aktiviteteve kulturore edhe pse janë shumë para ,mbi 60 milion euro.”, theksoi Zeqiri.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *