Home / Lajme / Maqedoni / 100 mijë euro shtesë për ndriçimin e objekteve të projektit “Shkupi 2014″

100 mijë euro shtesë për ndriçimin e objekteve të projektit “Shkupi 2014″

21 Shkurt – Projekti “Shkupi 2014″ në 2015 vazhdon të shpenzojnë para. Shkupi ka ndarë më shumë se 96.000 €

Projekti “Shkupi 2014″ në 2015 vazhdon të shpenzojnë para. Shkupi ka ndarë më shumë se 96.000 € për ndriçim e monumenteve, skulpturave dhe fontanave në qytet, ka njoftuar dje biroja për investime publike, njofton 24Vesti.

Tenderi, i cili u paraqit në fund të vitit të kaluar kanë qenë dy kompani dhe qyteti zgjodhi ofertën më të lirë.

Mediat deri më tani kanë raportuar se ndriçimi i objekteve të projektit “Shkupi 2014″ kanë shpenzuar rreth 1.5 milion euro.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *