Home / Lajme / Maqedoni / Alarm për bombë në shkollën Bllazhe Koneski, evakuohen nxënësit

Alarm për bombë në shkollën Bllazhe Koneski, evakuohen nxënësit

12 shkurt-Drejtori i shkollës Rade Zhergarec deklaroi se duke e pastruar bodrumin e shkollës fëmijët kanë gjetur një çantë me dy bomba.
“Menjëherë thirrëm policinë dhe i evakuuam fëmijët. Policia konfirmoi se bëhet fjalë për bomba shkollore dhe të parrezikshme” theksoi Zhergarac.

Nxënësit e shkollës Bllazhe Koneski në lagjen Aerodrom të Shkupit janë evakuuar pas alarmit për bombë në ndërtesën e shkollës.

Bombat e gjetura në hapësirat e bodrumit në shkollën fillore “Bllazhe Koneski” në komunën Aerodrom të Shkupit janë shkollore, ka konfirmuar policia.

Drejtori i shkollës Rade Zhergarec deklaroi se duke e pastruar bodrumin e shkollës fëmijët kanë gjetur një çantë me dy bomba.
“Menjëherë thirrëm policinë dhe i evakuuam fëmijët. Policia konfirmoi se bëhet fjalë për bomba shkollore dhe të parrezikshme” theksoi Zhergarac.

Ai theksoi se pas një ore fëmijët janë kthyer në mësim të rregullt.

Në SPB Shkup në orën 11 e 10 minuta kanë marrë denoncim për bombë në SHF “Bllazhe Koneski” pas ç’ka ekipet e tyre kanë dalë në terren.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *