Home / Lajme / Botë / Avioni godet urën , 12 të vdekur [video]

Avioni godet urën , 12 të vdekur [video]

4 Shkurt – Rëzohet një avion i agjencisë Trans Asia Airwis , 12 persova të vdekur

Së paku 12 persona kanë humbur sot jetën kur një avion i kompanisë “TransAsia Airwais” u ngatërrua në urë dhe u rrëzua në lumë afër kryeqytetit të Tajpehut.

Në aeroplan gjendeshin 58 udhëtarë, e pos të vdekurve ka edhe shumë të plagosur, njofton BBC, transmeton Koha.

Mediet tajvaneze Tkanë transmetuar xhirime të avionit i cili pothuaj në tërësi është zhytur në lumin Kilung.

Ekipet shpëtimtare po përpiqen të nxjerrin të shpëtuarit nga copat e aeroplanit në të cilat mendohet të jenë 30 të mbetur gjallë.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *