Home / Lajme / Rajon / Bllokohet magjistralja Hani i Elezit – Kaçanik

Bllokohet magjistralja Hani i Elezit – Kaçanik

5 shkurt-Siç bëhet e ditur, magjistralen e ka bllokuar shembja e gurëve, si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut. Sipas autoriteteve, vështirë se rruga mund të pastrohet dhe bëhet e kalueshme gjatë ditës së sotme.

Magjistralja Hani i Elezit – Kaçanik, që në fakt lidh Maqedoninë me Kosovën, aktualisht është bllokuar. Siç bëhet e ditur, magjistralen e ka bllokuar shembja e gurëve, si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut. Sipas autoriteteve, vështirë se rruga mund të pastrohet dhe bëhet e kalueshme gjatë ditës së sotme.

Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët planifikojën nga Shkupi të udhëtojnë për në Prishtinë, të marrin rrugët alternative.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *