Home / Lajme / Maqedoni / Çfarë i tha Gruevski në bisedë telefonike kryeministrit grek Aleksis Cipras

Çfarë i tha Gruevski në bisedë telefonike kryeministrit grek Aleksis Cipras

11 shkurt-
Në bisedën protokollare kryeministri Gruevski, kolegut të tij i dëshiroi sukses në punë dhe në përballjen me sfidat, me të cilat ballafaqohet vendi i tij.

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, realizoi një bisedë të shkurtër telefonike me kryeministrin e Greqisë, Aleksis Cipras.

Në bisedën protokollare kryeministri Gruevski, kolegut të tij i dëshiroi sukses në punë dhe në përballjen me sfidat, me të cilat ballafaqohet vendi i tij.

Gruevski ka theksuar se dy të vendet duhet të bëjnë përpjekje për avancimin e marrëdhënieve të mira fqinjësore, zgjidhjen e çështjeve të hapura, ndërtimin e atmosferës konstruktive në dy vendet dhe për bashkëpunim në të gjitha fushat me interes të përbashkët.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *