Home / Sport / Del Piero i gatshëm për Milanin: Ende mund të luaj

Del Piero i gatshëm për Milanin: Ende mund të luaj

8 Shkurt – Del Piero tek Milani

Sulmuesi legjendar i Juventusit, Alessandro Del Piero e ka paralajmëruar skuadrën e Milanit, nëse dëshiron ta transferoj si lojtar.

“Dua t’i them një gjë Berlusconit, se nëse më dëshironi ende jam lojtar i lirë”, u shpreh Del Piero, i cili në të kaluarën ishte kërkuar nga Milani, por Padova e shiti në Juventus për shkak së “Zonja e Vjetër” kishte ofruar më shumë të holla.

Del Piero, ndryshe njihet si ndër sulmuesit më të mirë jo vetëm në Juventus, por edhe në futbollin italian.

Alessandro Del Piero ka regjistruar 91 ndeshje për Italinë dhe ka shënuar 27 gola. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *