Home / Lajme / Maqedoni / Edhe një emigrant sirian përplaset nga treni në Maqedoni

Edhe një emigrant sirian përplaset nga treni në Maqedoni

Negotinë, 09 Shkurt- Aksidenti i rëndë ka ndodhur mbrëmë në afërsi të stacionit hekurudhor në Negotinë në dalje të Demir Kapisë, kur është gjetur edhe trupi i pajetë i emigrantit 24 vjeçar nga Siria.

Edhe një emigrant i huaj sirian ka humbur jetën në hekurudhat e Maqedonisë, pasi që është përplasur nga një tren mallrash.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur mbrëmë në afërsi të stacionit hekurudhor në Negotinë në dalje të Demir Kapisë, kur është gjetur edhe trupi i pajetë i emigrantit 24 vjeçar nga Siria.

Policia theksoi se ka kryer ekspertizën dhe se trupi i coptuar i viktimës është dërguar për obduksion.

MPB ka theksuar se së fundi është shtuar numri i viktimave të emigrantëve, të cilët shfrytëzojnë hekurudhën si destinacion për të lëvizur nga kufiri grek drejt kufirit me Serbinë. (INA)

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *