Home / Lajme / Maqedoni / Gazetari kontrovers maqedonas ofendon rëndë edhe kosovarët

Gazetari kontrovers maqedonas ofendon rëndë edhe kosovarët

27 Shkurt – Milenkoja ofendon Kosovaret dhe e falemnderon Gruevskin

Pas publikimit të bombës së pestë të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar edhe i ashtuquajturi gazetari kontrovers i Kanal 5, Milenko Nedelkovski i njohur për qëndrimet e tij antishqiptare.
Ai në rrjetin e tij të Facebook-ut ka ofenduar rëndë edhe shqiptarët e Kosovës, njofton Tv Koha.

“E falënderoj Nikolla Gruevskin dhe Mile Janakievskin që nuk lejuan që në Autokomandën Maqedonase, Fiat Canoski të ndërtojë monstrum ku do të vendoseshin kosovarë dhe njerëz nga Lugina e Preshevës.
Falënderoj që nuk lejuan paratë e nëntokës shqiptare të Kosovës të pastrohen me aktivitete ndërtimore në Maqedoni”, ka shkruar Nedelkovski në Facebook.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *