Home / Lajme / Maqedoni / Han: Publikoni të gjitha dëshmitë

Han: Publikoni të gjitha dëshmitë

20 shkurt-Komisioneri evropian për zgjerim, Johanes Han në konferencën e parë para mediave pas vizitës në Shkup, theksoi se dëshmitë duhet t’u dorëzohen prokurorisë dhe gjykatave, të cilët duhet të procedojnë rastin në mënyrë plotësisht të pavarur dhe transparente.

Brukseli bën thirrje sërish që të publikohen të gjitha materialet që përmbajnë aktivitete kriminale. Komisioneri evropian për zgjerim, Johanes Han në konferencën e parë para mediave pas vizitës në Shkup, theksoi se dëshmitë duhet t’u dorëzohen prokurorisë dhe gjykatave, të cilët duhet të procedojnë rastin në mënyrë plotësisht të pavarur dhe transparente.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *