Home / Lajme / Maqedoni / Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës nga mesnata

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës nga mesnata

23 Shkurt – Sonte nga mesnata rriten çmimete e benzinës dhe dizelit për 3 dhe 4 den

Çmimi i benzinës do të rritet për tre, ndërsa i dizelit për katër denarë për një litër, kështu vendosi sot Komisioni rregullatorë për energjetikë në Maqedoni.

Çmimi i ri i Eurosuper BS-95 do të jetë 65 denarë, ndërsa Eurosuper BS-98 do të shitet për 67 denarë për litër. Eurodizeli do të shitet me çmim prej 55 denarë për litër, kurse Vaji ekstra i lehtë për amvisëri me çmim prej 45 denarë për litër.

Rritet edhe çmimi i Mazutit, në 26,18 denarë për kilogram.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *