Home / Lajme / Maqedoni / Koteski do t’i referojë Ivanovit për gatishmërinë luftarake të ARM-së

Koteski do t’i referojë Ivanovit për gatishmërinë luftarake të ARM-së

11 shkurt-
Presidenti Ivanov do të informohet me detyrat dhe shkallën e realizimit të tyre në vend dhe në vendet e jashtme nga ana e ARM-së. Në drejtim të përforcimit të gatishmërisë luftarake të njësive të ARM-së në vitin 2015, kumtoi MM. Do të prezantohen prioritetet dhe propozim masat.

Shefi i Shtatmadhorisë së Armatës së Republikës së Maqedonisë (ARM) gjeneral-nënkoloneli Goranço Koteski sot në Shtëpinë e ARM-së në Shkup, do të referojë për gatishmërinë luftarake të ARM-së, para presidentit të Republikës dhe Komandantit Suprem të Forcave të armatosura, Gjorgje Ivanov.

Presidenti Ivanov do të informohet me detyrat dhe shkallën e realizimit të tyre në vend dhe në vendet e jashtme nga ana e ARM-së. Në drejtim të përforcimit të gatishmërisë luftarake të njësive të ARM-së në vitin 2015, kumtoi MM. Do të prezantohen prioritetet dhe propozim masat.

Siç është e paralajmëruar, në referim do të marrë pjesë ministri i Mbrojtjes Zoran Jolevski, kryetari i Komisionit kuvendor për Mbrojtje dhe Sigurisë Emil Dimitriev, udhëheqës të shquar në Ministrinë e Mbrojtjes dhe SHM të ARM-së dhe komandantët e komandave në njësitet e ARM-së.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *