Home / Lajme / Maqedoni / Lika do të zbusë struganët e rebeluar

Lika do të zbusë struganët e rebeluar

27 shkurt- Lika i ka hyre kësaj pune si njeriu më i ashpër dhe më serioz në marrjen e vendimeve karshi Bejtës që me buzëqeshje e komentoi rrahjen e fundit në Strugë nga bashkëpartiakët e tij.

Pas rrahjes dhe zhagitjes së madhe në degën e BDI-si në Strugë se kush do bëhet kryetar i degës mes Ramiz Merkos dhe Arben LLabunishtit siç duket e kanë nervozuar komandantin e BDI-së Hazbi Likën. Durimi i tij për njollosje të partisë e kanë detyruar që të drejtojë këtë njësi si koordinator deri në zgjedhje të kryetarit të kësaj dege e cila do të mbetet në histori për thyerje kokash me telefona mes grupit të Merkos dhe atij të Llabunishtit.

Lika i ka hyre kësaj pune si njeriu më i ashpër dhe më serioz në marrjen e vendimeve karshi Bejtës që me buzëqeshje e komentoi rrahjen e fundit në Strugë nga bashkëpartiakët e tij.

Kjo nismë serioze e komandantit të BDI-së mund të reflektojë edhe në Saraj dhe në Kumanovë që Ahmeti një kohë të gjatë i la të grinden ku në fund do të vendos vet Ahmeti.

Ndryshe këtë vit Ahmeti vendosi që kryetarët e degëve të bëhen me votime dhe jo si vitet tjera ku vendoste vet ai pa pëlqimin e anëtarsis

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *