Home / Lajme / Maqedoni / LSDM sot vendos për ‘bombat’, Zaev paralajmëroi ditën e hënë

LSDM sot vendos për ‘bombat’, Zaev paralajmëroi ditën e hënë

6 shkurt-Ai në një intervistë për BIRN njofton se “bombat” do te publikohen të hënën, ndërsa ai ka folur edhe për kohën derisa taktizoi, për kontaktet me Gruevskin, por edhe për burimin e materialeve për të cilat thotë se i ka marr nga shërbimet e vendit.

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev paralajmëroi se të hënën do të publikohen ‘bombat’ e para kundër pushtetit aktual.

Ai në një intervistë për BIRN njofton se “bombat” do te publikohen të hënën, ndërsa ai ka folur edhe për kohën derisa taktizoi, për kontaktet me Gruevskin, por edhe për burimin e materialeve për të cilat thotë se i ka marr nga shërbimet e vendit.

Këto të ashtuquajtura ‘bomba’ siç dihet përmbajnë materiale dhe dokumente me skandale dhe afera korruptive dhe kriminale të pushtetit aktual.

Ndërkohë, edhe LSDM, partia e Zaev sot pritet të vendos në organin më të lartë partiak lidhur me tajmingun e publikimit të ‘bombave’.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *