Home / Sport / ‘Mbeta i habitur nga humbja e Barcelonës’

‘Mbeta i habitur nga humbja e Barcelonës’

23 Shkurt – Carlo Ancelotti ka mbetur i habitur nga humbja e Barcelonës.

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka mbetur i habitur pas humbjes që Barcelona e pësoi në fundjavë nga Malaga.

Italiani deklaroi se kjo humbje i dha mundësi mbretërve ta ngritin epërsinë e tyre ndaj rivalëve në kreun e La Ligës.

“Për ne kjo ishte një ndeshje rëndësishme pas asaj që i ndodhi rivalëve tanë të shtunën duke na thënë mundësi ta ngrisim epërsinë kundër Barcelonës”, u shpreh Ancelotti.

‘Është e qartë se humbja e tyre habiti të gjithë, pasi Barcelona ka qenë në një formë shumë të mirë, duke luajtur shumë mirë”, shtoi tutje italiani.

Ndryshe, Reali triumfoi 2:0 kundër Elches me golat e Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *