Home / Lajme / Maqedoni / Ndalesë për automjete të rënda ngarkuese në Gjavatë

Ndalesë për automjete të rënda ngarkuese në Gjavatë

9 shkurt-Reshje të dobëta të borës që nuk mbetet në rrugë ka në Kodër të Diellit, Strazhë, Mavrovë, prilep, Resnjë, Manastir dhe Krushevë, ndërsa borë me intensitet mesatar që mbetet në rrurgë ka në Bukovë, Pletvar, Presekë, Zheleznec dhe Gjavatë

Në vendkalimin malor Gjavatë ka ndalesë për automjetet e rënda ngarkuese, për shkak të borës në rrugë. Për llojet e tjera të automjeteve rekomandohet përdorimi i pajisjes dimërore, informojnë nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Ndërsa komunikacioni në të gjitha rrugët e tjera të vendit, siç informojnë nga LAMM, por zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë të lagështa. Reshje të dobëta të borës që nuk mbetet në rrugë ka në Kodër të Diellit, Strazhë, Mavrovë, prilep, Resnjë, Manastir dhe Krushevë, ndërsa borë me intensitet mesatar që mbetet në rrurgë ka në Bukovë, Pletvar, Presekë, Zheleznec dhe Gjavatë.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *