Home / Lajme / Botë / Në Dubai bien para nga qielli (FOTO/VIDEO)

Në Dubai bien para nga qielli (FOTO/VIDEO)

23 Shkurt – Shoferët duke vozitur në Dubai nuk mund të besonin syve kur fillioi të bien “shi” me para në mes të qytetit të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Shoferët duke vozitur në Dubai nuk mund të besonin syve kur fillioi të bien “shi” me para në mes të qytetit të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Mijëra kartëmonedha pesëqindëshe të Emirateve të Bashkuara Arabe apo Dirham të cilat kanë vlerën e rreth 88 funta, fluturuan nëpër qytetin e pasur me naftë në një pasdite të zënë në fillim të këtij muaji, transmeton TetovaSot.

Shoferët kanë braktisur makinat e tyre dhe kanë dal për të mbledhur paratë që binin nga qielli.

Është vlerësuar se shuma e parave që ra nga qielli ishte ndërmjet dy dhe tre milionë Dirham – që do të thotë deri në 500.000 funta fluturonin në ajër. Zyrtarët e policisë nuk kanë ndonjë shpjegim në lidhje më këtë .

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *