Home / Lajme / Maqedoni / Nga dita e Hene Vucic dhe Dacic ne vizite ne Shkup

Nga dita e Hene Vucic dhe Dacic ne vizite ne Shkup

14 Shkurt –
Vizita e kryeministrit serb në Shkup vjen në një moment delikat politik për Maqedoninë, pasi lideri i opozitës Zoran Zaev ka paralajmëruar se brenda javës së ardhshme do të “shpërthejë bomba” te reja

Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç të hënën do të mbërrijë në Shkup, ku do të takohet me presidentin Gjorgje Ivanov dhe me kryeministrin Nikola Gruevski.

Vizita e kryeministrit serb në Shkup vjen në një moment delikat politik për Maqedoninë, pasi lideri i opozitës Zoran Zaev ka paralajmëruar se brenda javës së ardhshme do të “shpërthejë bombat”, të cilat flasin për korrupsionin e lartë të politikanëve në vend.

Ndërsa, shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç do të mbërrijë të mërkurën në Shkup

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *