Home / Lajme / Maqedoni / Orhan Ramadani në vend të Xhemali Mehazit

Orhan Ramadani në vend të Xhemali Mehazit

25 Shkurt – Bdi zëvendëson Mehazin duke emëruar Ramadanin për drejtor i Fondit të Sigurimit Shëndetsor

Ish drejtori i Aeroportit të Shkupit Orhan Ramadani është emëruar drejtor i Fondit të Sigurimit Shëndetësor. Emërimi është bërë në mbledhjen e Qeverisë, në orët e mbrëmjes. Qeveria nuk ka pritur shumë për të zëvendësuar dy drejtorët e Fondit, Maja Parnaxhieva Zmejkova dhe Xhemali Mehazi, të cilët u dorëhoqën për shkak të vdekjes së vogëlushes Tamara Dimovska.

Burime të “Lajm”-it njoftojnë se emërimi i Ramadanit ka shkaktuar pakënaqësi në degën e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *