Home / Lajme / Rajon / Prekazi, vendi i sakrificës dhe lirisë

Prekazi, vendi i sakrificës dhe lirisë

Prekaz, 17 shkurt – Presidentja e vendit, Jahjaga tha se së bashku me kryeministrin po bëjnë nderime institucionale dhe njerëzore për gjithë sakrificën e atdhetarëve të Kosovës që sakrifikuan shumë për lirinë dhe pavarësinë e shtetit ton.

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa në shtatë vjetorin e pavarësisë së Kosovës bënë homazhe te varrezat e dëshmorëve në Prekaz.

Presidentja e vendit, Jahjaga tha se së bashku me kryeministrin po bëjnë nderime institucionale dhe njerëzore për gjithë sakrificën e atdhetarëve të Kosovës që sakrifikuan shumë për lirinë dhe pavarësinë e shtetit tonë, raporton Telegrafi.

Edhe kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha se në këtë përvjetor së bashku me presidenten po bëjnë nderime te varrezat e dëshmorëve në Prekaz, luftëtarëve të lirisë, simbolit të rezistencës, lirisë dhe paqës.

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *