Home / Lajme / Maqedoni / Pse në Tetovë dhe rrethinë mbrëmë është ndjerë erë gazi?

Pse në Tetovë dhe rrethinë mbrëmë është ndjerë erë gazi?

24 shkurt-Shume mesazhe dhe telefonata shqetesimi kane arritur edhe deri te aktivistet e levizjes Eco Guerilla. Tetova nje kohe te gjate eshte peng I ketij terrori ekologjik qe po ushtrohet mbi qytetaret e saj.

Mbreme ne oret e pasmesnates qytetare te shumte te Tetoves jan ankuar per nje ere te cuditshme gazi qe ka kapluar si qytetit poashtu edhe rrethinen, duke shkaktuar probleme te frymemarrjes per qytetaret.

Shume mesazhe dhe telefonata shqetesimi kane arritur edhe deri te aktivistet e levizjes Eco Guerilla. Tetova nje kohe te gjate eshte peng I ketij terrori ekologjik qe po ushtrohet mbi qytetaret e saj. Duke dashur qe mos krijohen spekulime dhe dyshime mbi permbajtjen e ketij gazi Eco Guerilla ben thirrje per prononcim urgjent nga Ministri I Ekologjise dhe organeve kompetente prane Komunes se Tetoves.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *