Home / Lajme / Maqedoni / Rriten çmimet e derivateve

Rriten çmimet e derivateve

9 Shkurt – Rriten çmimet e naftës dhe dizelit per 3 den dhe 2.5

Çmimet e derivateve të naftës prej sot në mesnatë do të rriten prej tre deri më tre denarë e gjysëm, ndërsa dizel për 2,5 denarë për litër.

Sipas vendimit të Komisionit Rregulator pë Energjetikë, çmimi i Eurosuper BS-95 do të rritet për 3 denarë dhe do të jetë 62 denarë për litër.
Eurosuper BS-98 do të shtrejtohet për 3,5 denarë dhe do të shitet me çmim 64 denarë. Çmimet e shitjeve me pakicë për Eurodisel do të jetë 51 denarë për litër.

Rritje të çmimit ka edhe në çmimet për shitje me pakicë tek mazuti M-1 i cili do të shitet për 23,4 denarë për kilogram.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *