Home / Lajme / Botë / Schumacher shet shtëpinë e tij në Norvegji për 2.8 milion euro (FOTO)

Schumacher shet shtëpinë e tij në Norvegji për 2.8 milion euro (FOTO)

27 Shkurt – Michael Schumacher ka shitur shtëpinë e tij të pushimit në malin norvegjez për 2.8 milionë euro

Michael Schumacher ka shitur shtëpinë e tij të pushimit në malin norvegjez për 2.8 milionë euro, i cili po shkon drejt shërimit të plagëve të tij në aksidentin e tmerrshëm të skive.Sh

Shtëpia e tij e pushimit gjendet në Trysil, veri të Oslo, dhe shitja e saj vjen pasi u zbulua vitin e kaluar se familja e tij është duke planifikuar për të ndërtuar një “spital” 10 million funta për yllin e F1 në shtëpinë e tyre në Zvicër.

Kampioni 46-vjeçar e kishte në pronësi shtëpizën e tij që nga vitet 1990 dhe e përdorrte atë si një bazë për udhëtime me familjen.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *