Home / Lajme / Maqedoni / Shkëlqim Zymberi, djaloshi që kërkon ndihmën tonë

Shkëlqim Zymberi, djaloshi që kërkon ndihmën tonë

6 Shkurt – Shkëlqim Zymberi kërkon ndihmë nga qytetarët sepse vuan nga sëmundja e kancerit në eshtra dhe këmbë .

Familja e djaloshit shtatëvjeçar, Shkëlqim Zymberi nga fshati Çerkez i Kumanovës apelon për ndihmë, pasi djali i tyre vuan nga një sëmundje e rëndë e njohur si Osteosarcom – nos – intermediatede (kancer në eshtrat në këmbë).

Jeta e tij është në rrezik dhe për fat të keq shpëtimi për tu shëruar shihet vetëm jashtë vendit. Mjekët i kanë preferuar një spital në Ëien të Austrisë, ndërsa familja duhet të paguaj 120 mijë euro, një shumë tepër e lartë të cilat nuk mund t’i mbulojnë.

Mirëpo, familja Zymberi shpreson se ende ka njerëz human, duke lutur të gjithë njerëzit bamirës që sipas mundësive të ndihmojnë jetën e djalit të tyre të shtrenjtë.

Xhirollogaria për derdhjen e mjeteve për këtë qëllim si dhe numri i telefonit të familjes Zymberi është i shënuar më poshtë.

Konto nr. IBAN-MK07380477614200211

SWIFT-PRBUMK22XXX

Tel:0038972262909

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *