Home / Lajme / Maqedoni / Të shtëna me armë në Zhelinë, dy të plagosur,

Të shtëna me armë në Zhelinë, dy të plagosur,

3 shkurt-
Dyshohet në personin V.Xh 34 vjeçar nga f.Zhelinë, i cili gjysëm ore para se ata të dy ishin duke dalë nga çajtorja së bashku me një person tjetër, V.Xh ka gjuajtur me armë zjarri drejt tyre, dhe pastaj ka hyrë në automjetin e tij dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Mbrëmë rreth orës 23.00 në Spitalin Klinik të Tetovës është dërguar B.A 51-vjeçar nga f.Leshnicë dhe S.Xh 53 vjeçar nga f.Zhelinë, me plagë të marra nga një armë zjarri njëri nën gjurin e majtë kurse tjetrin mbi gjurin e djathtë, njofton SPB-Tetovë

Dyshohet në personin V.Xh 34 vjeçar nga f.Zhelinë, i cili gjysëm ore para se ata të dy ishin duke dalë nga çajtorja së bashku me një person tjetër, V.Xh ka gjuajtur me armë zjarri drejt tyre, dhe pastaj ka hyrë në automjetin e tij dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Personi i tretë, gjithashtu nga Zhelina me automjetin e tij i ka dërguar të plagosurit në spital, ku janë mbajtur për trajtim të mëtejmë dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Në koordinim me inspektimin Prokurori ekzekutiv, gjetën një kapsulë bosh të kalibrit 7, 65 mm, të cilat janë ngritur, dhe do foto dokumentohen .

Do të shpjegohen të gjitha detajet për mënyrën se si ka ardhur deri tek të shtënat dhe çfarë ishin arsyet për të njëjtën gjë, ndërsa personi i dyshuar nga Zhelina të hënën në mëngjes është marr në SPB-Tetovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *