Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet në Shqipëri Ndihen në Kosovë e Maqedoni

Tërmet në Shqipëri Ndihen në Kosovë e Maqedoni

7 Shkurt -Në orët e para të ditës sotme në Dibër Gostivar dhe Tetovë janë ndjerë lëkundje tërmeti

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në Dibër, Kukës, Lezhë dhe në kryeqytet. Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë gjatë orëve të para të së shtunës në Dibër, Kukës, Lezhë dhe në kryeqytet.

Sipas Agjencisë Europiane të Sizmologjisë tërmeti është regjistrua në 02:56 minuta, me magnitudë 4.6 ballë dhe thellësi 9 kilometra. Epiqendra e tërmeti ishte 33 kilometra në veriperëndim të Dibrës, pranë Kurbneshit.

Tërmeti i parë është shoqëruar edhe nga dy lëkundje më të lehta, me magnitudë 3.2 dhe 2.2 ballë. Lëkundjet që zgjatën 4-5 sekonda u ndjenë edhe Kosovë dhe në Maqedoni. Nuk ka njoftime për dëme materiale apo persona të lënduar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *