Home / Lajme / Maqedoni / “Ujqit e natës”: Nuk frikohemi, do ta mbrojmë Maqedoninë

“Ujqit e natës”: Nuk frikohemi, do ta mbrojmë Maqedoninë

7 Shkurt – Motoçiklistët shqetësohen për gjendjen politike në Maqedoni . Do ta mbrojmë Maqedoninë nëse është e nevojshme shkruajnë Ujqit e Natës , vallë prej kujt do ta mbrojnë Maqedoninë?

Motoçiklist nga klubi ‘ Ujqit e natës’ janë të shqetësuar nga mundësia që disa shërbime të huaja përmes ndikimeve dhe skenarëve të zeza do të mund t`i bënin dëme Maqedonisë.

“Dëshirojmë të apelojmë deri tek ata të cilët e respektojnë atë që ne si klub e bëjmë dhe deri tek të gjithë qytetarët, që të mos bëhen aktor nga skenar të tillë të zeza.

Të mos lejojnë të ndodhin kaose përmes kërcënimeve të përditshme që i dëgjojmë prej shërbimeve të caktuara që vijnë prej jashtë.”, theksoi ndërmjet tjerash Jovanovski.

Jovanocski gjithashtu deklaroi se si Klub ato nuk frikohen ta mbrojnë Maqedoninë nëse kjo është e nevojshme.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *