Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE:Zaev dëshiron destabilizim

VMRO-DPMNE:Zaev dëshiron destabilizim

27 shkurt-Nëse Zaev mendon se me kërcënime dhe shantazhe do të marrë ëprkrahje nga qytetarët, atëherë shumë gabimisht I ka vendosur punët. Koha do të tregojë se kush ishte në të drejtë dhe kujt I kanë dhënë përkrahje në lidhje me këto konstruksione të turpshme të cilët opozita dhe Zaev I realizon”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

VMRO-DPMNE-ja sot ka reaguar mënjëherë pas publikimit të përgjimeve të radhës nga ana e LSDM-së.Në reagim thuhet:Zoran Zaev vazhdon të punojë për qendrat e huaja me biseda të sajuara. Ai qartazi, ka qëllime që të ndihmojë në qëllimet e tyre qendrat e huaja, në dëm të qytetarëve .

“Zoran Zaev dhe LSDM kanë hy në një skenar të rrezikshëm prej nga nuk mund të dalin. Gënjeshtrat e përditshme, kontradiktore dhe ndryshimet ën deklaratat e tyre dhe të Zoran Zaevit dhe njerëzve rreth tij tregojnë se atyre nuk u intereson e vërteta apo qytetarët. Atyre u intereson dëshira për të ardhur në pushtet, qoftë edhe duke përpunuar skenare të inskenuara nga qendra të huaja, kurse më vonë ata atyre duhet tua kthejnë këtë shërbim të shtrenjtë, thuhet ne reagimin e VMRO-DPMNE-së.Më tej në reagim thuhet se pas pranimin të njërit prej të dyshuarve në aksionin Puç I cili e zbulon skenarin për bashkëpunim me ata, por edhe me qendrat e huaja, qytetarëve tashmë u është e qartë se cili është qëllimi përfundimtarë I Zaevit. Prej atje vjen I tërë tërbimi në LSDM. Qysh në fillim të planit të tyre ishte e qartë. LSDM-ja dëshiron destabilizim, të prishë rendit kushtetues, dhe të prishë imazhin ndërkombëtarë dhe të krijojë konfilikt në shoqërinë tonë. Akush deri tash në LSDM, nuk është ëprgjigjur në pyetjet se çka do të ofrojë për këtë shëbrim LSDM-ja dhe Zaevi për atë që u kanë mundësuar qendrat e huaja. “Kërcënimet të cilët Zaev çdo ditë I drejton tek politikanët, gazetarët, prokuorët, gjyqtarët, biznismenët dhe qytetart nuk pijnë ujë dhe nuk frikësojnë aksënd. Ndarja e materialeve nuk është asgjë tjetër vetëm tentim për kërcënim deri tek çdo qytetarë në shoqërinë tonë. Nëse Zaev mendon se me kërcënime dhe shantazhe do të marrë ëprkrahje nga qytetarët, atëherë shumë gabimisht I ka vendosur punët. Koha do të tregojë se kush ishte në të drejtë dhe kujt I kanë dhënë përkrahje në lidhje me këto konstruksione të turpshme të cilët opozita dhe Zaev I realizon”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.
Tv KOHA

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *