Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski kërkon nga Janakievski 50 milion denarë për dokumentarët patriotikë

Zaev: Gruevski kërkon nga Janakievski 50 milion denarë për dokumentarët patriotikë

25 Shkurt – Në mesin e bisedave të publikuara nga LSDM është edhe një bisedë mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe ministrit për transport dhe lidhje Mile Janakievski, ku Gruevski kërkon që nga Agjencia për Komunikime Elektronike 50 milionë denarë për dokumentarët patriotikë maqedonas.

Në mesin e bisedave të publikuara nga LSDM është edhe një bisedë mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe ministrit për transport dhe lidhje Mile Janakievski, ku Gruevski kërkon që nga Agjencia për Komunikime Elektronike 50 milionë denarë për dokumentarët patriotikë maqedonas.

Në mesin e bisedave që ka publikuar LSDM është edhe ajo e drejtorit të DSK-së me kryeredaktorin e TV Sitel, Llatas, ku thotë se ai “në mënyrën e vetë” e ka rregulluar pronarin e televizionit A1, Velija Ramkovski. Në këtë bisedë dëgjohet Mijallkov duke u ankuar se Tv Sitel nuk i mbulon ngjarjet në kohë adekuate. Poashtu është publikuar edhe biseda mes Mijallkovit dhe Jankullovskës ku Mijallkov thotë se ka kontroll ndaj tri gazetavë në pronësi të MPM-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *